Daha çok kadınların tercih ettiği bir bölgedir. Bacak bölgesinde çoğunlukla kalıtsal sebeplerle çıkan kıllar estetik açıdan çok rahatsız edicidir. Bacak bölgesi lazer epilasyona genellikle iyi yanıt verir. Özellikle alt bacak daha iyi yanıt alınan bir bölgedir.

Klasik yöntemlerin bu kadar geniş bir alana uygulanması zor ve pratik değildir. Klasik yöntemler geçici azalma sağlar. Bu yöntemler uzun dönemde harcanan zaman ve para hesaplanırsa, lazer epilasyondan daha pahalıya gelmektedir. Lazerden alınan sonuç kişilerin kıl yapısına göre farklılık göstermektedir. Biltip Sağlıklı Güzellik olarak sağlıklı bir deneyim yaşamanız için sizleri de bekliyoruz.

Bacak lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin uzun süreli olarak azalmasını veya tamamen yok olmasını sağlamak için yapılan bir uygulamadır. Lazer epilasyon, kıl foliküllerindeki melanin pigmentine hedef alarak çalışır ve kıl köklerini ısıtarak tahrip eder. Bu sayede, kıl büyümesi durur veya büyük ölçüde azalır. İşlem, genellikle bir dizi seans halinde uygulanır ve kişiden kişiye değişen sonuçlar alınır.

  • Uzun Süreli Sonuçlar: Tüyler, belirli bir süre sonra yeniden çıksa bile genellikle daha ince ve seyrek çıkar.
  • Zaman ve Enerji Tasarrufu: Günlük veya haftalık tıraş veya ağda işlemleri ile karşılaştırıldığında daha az zaman ve enerji harcanır.
  • Cilt Sorunlarını Azaltır: Tıraş sonrası oluşan batıklar ve cilt tahrişleri gibi sorunları en aza indirir.