Garantili – Kalıcı – Ekonomik Profesyonel Çözümler

1994 yılından beri hizmet veren BİLTİP Sağlıklı Güzellik, Ankara Kızılay’da, istenmeyen tüylerden kurtulmanın avantajlarını size sunar. Başkent Ankara’da  lazer epilasyonuyla siz de istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

BİLTİP Sağlıklı Güzellik, Ankara’da Lazer Epilasyon merkezinde kıl ve kıl dibinde bulunan,  kıla rengini veren melanin pigmentine sağlanan ışığın etkileşimiyle size uygun bir lazer yöntemi sunmaktadır. 

Farklı dalga boylarında çalışan lazerleriyle size sağlıklı ve piyasada çok bulunmayan bir epilasyon yöntemi keşfettirir.  Böylece cildinizin sağlığı ve güzelliği için doğru bir yol göstermiş oluruz. Epilasyon işleminde seans sıklığı ise yüz bölgesinde 1 ay, vücut bölgelerinde 2 ay’dır ve her seans sonrası kontroller vardır.

Profesyonel Çözümler

Ankara lazer epilasyon merkezleri arasında ve konusunda uzman ekibi ile uygun cihazlar tarafından üretilen lazer ışınını, vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenlere BİLTİP Sağlıklı Güzellik olarak kalıcı çözümler sunmaktadır..

Kullandığımız Profesyonel Lazer Cihazlar ile üretilen lazer ışığı cilde ve çevre dokuya zarar vermeden, kıl dibinin kendisini ve çekirdek dokuyu tahrip eder. Böylece tahrip olan kıl dibinden bir daha yeni kıl çıkamaz. Ankara lazer epilasyonda kullanılan birkaç yöntem vardır.

Erkek Lazer Epilasyon Yaptıranlar

İstenmeyen tüylerin lazer ile yok edilmesi yönteminde temel prensip; kıl ve kıl dibinde bulunan, kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışığın etkileşimidir. Melanin, üzerine düşenlazer ışınını absorbe eder. Absorbe olan ışın, ısı enerjisine dönüşerek kıl dibini tahrip eder.

Kalıcı lazer epilasyon ( lazerli Epilasyon ) yöntemi için lazer ışınının cildin derinliklerine nüfuz ederek kıl dibine ulaşması ve ısı enerjisine dönüşerek kıl dibine hasar vermesi gerekir. Kıl dipleri, vücudun çeşitli yerlerinde değişmekle birlikte yüzeyin 2-5 mm altındadır. Epilasyon amaçlı geliştirilen cihazlarda, ışının -dalga boyu- cilt altında ulaştığı mesafenin bu sınırlar içinde olması gerekmektedir.

Lazer epilasyon ( Lazerli Epilasyon)`da seçici fototermoliz denen yöntem kullanılarak melanin taşıyan kılı yok etmeye yetecek, ancak çevredeki dokuya zarar vermeyecek ölçüde lazer ışını gönderilmektedir. Bu nedenle güvenli ve etkili bir epilasyon için, cilt rengi; kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınarak cilde gönderilecek enerji değerini ve gönderilme süresini belirlemek büyük önem taşır. Gelişmiş lazer epilasyon teknolojilerinde kişinin cilt ve kıl özelliklerine göre özel ayarlamalar yapılmasını mümkün kılan gelişmiş bilgisayar sistemleri bulunmaktadır. Kişiye ve bölgeye özel en efektif dozların uzman doktorlar tarafından belirlenmesi gerekmektedir. Zira işlemin olması gerekenden düşük dozlarla uygulanması seansların uzamasına, tam tersine yüksek olması ciltte yanık ve lekelenmelere yol açmaktadır.

 

Lazer epilasyon uygulaması kişilerin cilt yapısı ve kıl diplerine göre farklı uygulama tekniği gerektirmektedir

Lazer epilasyon uygulaması istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen kişiler için uygun yöntemler kullanılarak uygulanır. Bu yöntemler uzman kişiler tarafından cilt yapısına, ten rengine ve kıl tipine göre değişkenlik gösterir. Lazer epilasyon yöntemi, beyaz tenli ve koyu renk tüylü kişilerde etkinliği daha yüksek olan bir yöntemdir. Bu özellikteki kişilerde dokuya hasar vermeden yüksek dozlar kullanmak mümkün olacağından ve kıl dipleri de koyu renkli olduklarında ışını daha fazla absorbe edeceğinden, seans sayısı bakımında daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Lazer cihazlarında, kişiye ve uygulama yapılacak bölgeye özel ayarlamalar yapabilme imkanı olduğundan, cilt rengi esmer olan kişilerde, bronz tenlilerde hatta zencilerde bile, dozlar cilde zarar vermeyecek seviyelere indirilerek uygulanmaktadır.
Vücut kılları anajen, katajen ve telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl bu evrelerden, birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon ( Lazerli Epilasyon ) sadece anajen (aktif) dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır. Lazerden alınan sonuç kişilerin kıl yapısına göre farklılık göstermektedir..

BİLTİP Sağlıklı Güzellik, lazer epilasyon uygulamaları haricinde aynı zaman cilt bakımı, kimyasal peeling, altın maske yöntemleri ile tam bir kişisel bakım hizmetini uzman personeli sayesinde Ankara Kızılay’da hizmet vermektedir

Lazer epilasyonda seans aralığı 1- 2,5 ay arasında değişmektedir. Lazer epilasyon uygulanacak bölgeye ve bölge yapısına göre seans aralığı ve sıklığı değişmektedir.

Lazer epilasyon seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücutbölgelerinde 2-2,5 ay’dır. İlerledikçe seans aralıkları uzamaktadır. Örneğin üçüncü – dördüncü seanstan sonraki uygulamalara daha seyrek aralıklarla gereksinim duyulmaktadır.

Her seans uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır. Örneğin, koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika, bıyık, çene gibi küçük bölgeler 2-3 dakika gibi sürelerde taranmaktadır.

Ayrıca uygulama alanlarımız olan bikini bölgesi lazer epilasyonu, koltuk altı bölgesi ve yüz bölgesi lazer epilasyonu alanında uzman personellerimiz tarafından profesyonelce uygulanmaktadır.

Detaylı bilgi için bizi arayın : 0312 417 03 06

Lazerli Epilasyon (Lazer epilasyon seansları) yönteminde çok kısa sürelerde, büyük alanlarda çalışma yapılabilir. Her seans uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır.

Örneğin, Lazer epilasyon seansları komple bacaklar, sırt gibi büyük alanlar ortalama 2-2,5 saat, koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika, bıyık, çene gibi küçük bölgeler 2-3 dakika gibi sürelerde taranmaktadır.

Koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika, bıyık, çene gibi küçük bölgeler 2-3 dakika gibi sürelerde taranmaktadır.
Kullandığımız Profesyonel Alexandrite Lazer Cihazlar ile üretilen lazer ışığı cilde ve çevre dokuya zarar vermeden, kıl dibinin kendisini ve çekirdek dokuyu tahrip eder. Böylece tahrip olan kıl dibinden bir daha yeni kıl çıkamaz. Ankara lazer epilasyonda kullanılan birkaç yöntem vardır.

Detaylı bilgi için Biltıp Lazer Polikliniğini arayabilir veya aşağıdaki form aracılığı ile bize sorabilirsiniz.

Lazer epilasyon işleminde, her hastanın cilt ve kıl tipine uygun enerji değerleri ile yapıldığında lazer epilasyon (Lazerli Epilasyon)`un kalıcı yan etkisi yoktur. Uygulama sonrasında kısa süreli olarak, hafif bir kızarıklık, kabarıklık ve yanma görülebilir ki bu da sonraki birkaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. Çok hassas ciltlerde kızarıklıklar 2-3 gün devam edebilir. Dolayısıyla her insan yapısına göre farklılık gösterebilir.

Lazer Epilasyon için bizden ücretsiz danışmanlık isteyebilirsiniz.

Gelişmiş Teknoloji Lazer Epilasyon Ankara‘da
Lazer Epilasyon işlemi, cihazın bilgisayar sistemi rehberliğinde yapılmakta, cilt ve kıl tipine göre ışığın enerjisi ve gönderilme süresi&sıklığı arasındaki ilişki otomatik ayarlanmaktadır.

Kısa Sürede Sonuç: Lazer bir saniyeden kısa bir sürede yüzlerce kıl folikülünü yok edebilecek teknik kapasiteye sahip bir cihaz olduğundan epilasyon işlemi kısa sürede tamamlanabilmektedir. Kullandığımız cihazlar vücudun tüm bölgelerindeki kıllar üzerinde etkilidir. Cihazın ucundaki aktif soğutucu sayesinde işlem öncesi, sırası ve sonrasındaki rahatsızlıklar en aza indirilmekte ve dokuya zarar verilmesi engellenmektedir.